1 Eylül 2014 Pazartesi

Gizli Yalnızlığımız

Bazı insanlar gözyaşı kadar sessizdir. Yalnızlığı kendilerine bir dost ya da arkadaş seçmişlerdir. Bir başına kalmanın insanı asosyal yapar dedikleri cümlenin yanlışlığını ispatlamış ve yalnız kalmanın insanı olgunlaştırdığına inanmışımdır. Düşüncelerimin bir tek bana ait olduğu ve asla bir yapmacık tavrımın bulunmadığı bir yaşam istemenin mutluluğu içerisinde, her zaman kendi başıma olarak bu yalnızlığı sürdürmenin kararlılığı içerisindeyim. Nedendir bilmem ama bu yalnızlıkların neden insana acı vermediğini bir müddet sonra kavrıyor insan. Çevremizdeki onca kötüyle dost olacağımıza bir başımıza yalnızca iyi bir insan olmayı istemek ve iyi bir insan olmak daha mutlu ediyor. Bütün anlamsız tavırlardan sıyrılıp kendini birine kanıtlama gibi bir girişime girmeden yalnızca kendi kendinize yeterek kendinize yalnızca kendinize kendinizi ispatlamayı tercih ederek varlığımızı ve ne kadar doğru olduğumuzu sorgulamamız bize yetmez mi ?

Bütün olumsuz düşüncelerden sıyrılıp kendi iç hesaplaşmamızla bir gerçekliği aramak ve bu gerçeğin peşinden sadece kendimiz istediğimiz için koşmak, insana ayrı bir  mutluluk veriyor. Herkesten ve her şeyden ayrı bir halde, düşüncelerin ve hayallerin doruk noktasına ulaştığı bir zamanda zihnimizde kurguladığımız bütün o senaryoların sizi ne kadar mutlu ettiğinizin hiç farkına vardınız mı?


Belki bütün bu söylediklerime karşı çıkanlar olabilir, belki ''olur mu öyle şey ben arkadaşlarım olmadan yapamam. Yalnızlık Allah'a mahsustur...'' gibi gibi laflar edenler olabilir. Ama herkesin kendine göre  bir yalnızlığı olduğunu unutmayın. Benim yalnızlığımın benim için çok önemi var. Biliyorum ki herkesin kendine göre bir yalnızlığı vardır. Bahsettiğim yalnızlığın kimsesiz kalmakla bir alakası yok. Her insanın ailesinden, kardeşlerinden, sevdiğinden ve en yakın dostlarından sakladığı bir şey vardır muhakkak ve sakladığımız bu şeyin onlar olmadığında bizi hayata döndürecek, bizi yeniden hayata bağlayacak yalnızca bize ait olan bir sırrın yalnızlığı olduğunu unutmayın...
AHMET CULUM

2 yorum:

  1. Bütün olumsuz düşüncelerden sıyrılıp kendi iç hesaplaşmamızla bir gerçekliği aramak ve bu gerçeğin peşinden sadece kendimiz istediğimiz için koşmak, insana ayrı bir mutluluk veriyor.. bazen kendimi buldum yazıalrında... ellerine sağlık çok begendim..

    YanıtlaSil