4 Kasım 2014 Salı

Film - 1 Zihin Okuyucu (Anna)

Dün izlediğim bir filmdi. Adı zihin okuyucu Mark Strong, Taissa Farmiga, Brian Cox'un rol aldığı film müthiş bir kurgu üzerinden yürütülüyor.
Gelecekte geçen filmde özel yeteneğe sahip olan dedektifler istediklerinde bazı insanları hafızalarına girerek iz sürebilmektedirler. Bu dedektifler o kadar iyi zihin okuyuculardır ki işlenmemiş cinayet ve işkence suçlarını daha önceden tespit ederek müdahale edebilmektedirler. Karısının ölümüyle birlikte insanlardan uzaklaşan John'a tanıdığı bir arkadaşı tarafından bir görev verilir. Bu görev genç bir kızın zihnine girerek onun yemek yemesini sağlamaktır. Çünkü genç kız yaşadığı şok sonrasında yeme ve içmeden kesilirken ardında barındırdığı sırlarda bulunmaktadır. Ama genç kız johndan daha zeki çıkacaktır. Ve hiç bilmedik olaylar yaşanacaktır. 

Anılara doğru uzun bir yolculuğa hazır olun, anılar bir insanı nasıl etkisi altına alabilir veanılar insanı özgürleştirebilir mi? Bütün bu soruların cevabını filmde bulacaksınız.

''Anılarla İlgili komik olan şey tam olarak güvenilmez olmalarıdır. Ama yine de sonunda elinizde kalan tek gerçek odur. Ne kadar acı verici olsa da gerçekleri görmek zorundasınızdır. Çünkü bazen sizi kurtarabilecek tek şey odur. Sizi özgür bırakabilecek tek şey odur.'' 

2 yorum:

  1. Bayağı ilginç bir filmmiş. Tek başıma da izleyemem ki ben bunu. Bir ürkütücülük sezdim. :)

    YanıtlaSil
  2. Bayağı Ürkütücü ne yalan söyleyeyim :)

    YanıtlaSil