18 Ocak 2015 Pazar

Neden Herkes Ben Değil?

Bu yazıyı izlediğim bir videodan sonra yazıyorum. Videoyu da paylaşacağım en sonda ama öncelikle bu konu hakkında birkaç şey söylemem lazım. İnsanların ya da daha doğrusu insanlarımızın ben kelimesini her şartta ortaya koyması o kadar zoruma gidiyor ki. Kişi kendisi gibi düşünmeyeni neden hemen dışlıyor bunu anlamak gerçekten çok zor. Kendi fikir ve görüşlerini başkasının kabul etmesini istiyor ve herkesin kendisi gibi olmasını bekliyor. Kendisi gibi giyinsinler, kendisi gibi konuşsunlar, kendisi gibi düşünsünler istiyor. Bu benlik safsatalarıyla karşıdakini hor görüp, aptalca bir sebepten anlamsız kavgalara mahal veriyorlar. 

Özellikle bencilliğin hat safhaya ulaştığı ülkemde ben değilde biz diye düşünen bir toplumu ne zaman göreceğim. Bunu sabırsızlıkla bekliyorum. Ülkemdeki bütün insanları çok seviyorum. Ama birbirine saygılı olmayan, birbirini düşüncelerinden, giyinişlerinden ve inandıkları yüzünden kınayan bencil insanlardan nefret ediyorum demek istemiyorum, çünkü ben onlara sadece acıyorum.
Neden herkes ben değil diyerek yürümeye devam etsinler onlar. Fakat şunu hiç unutmasınlar ki kimse kendileri gibi düşünmek, konuşmak, inanmak zorunda değil...
İzlediğim videoya gelince onu da paylaşayım o zaten anlatıyor her şeyi...
https://www.youtube.com/watch?v=w4qk1GWvDk4

2 yorum:

  1. Seyrederken ben de yorum yapanlar gibi "Bizim ülkemizde böyle bir sosyal deney yapılsaydı sanırım kötü sonuçlar ortaya çıkardı..." diye düşünmekten kendimi alamadım. Fırsatçılara, işgüzarlara gün doğardı nefret kusmak için. Gerçekten bizim inancımıza bizden daha saygılılar. Özgürlük onlarda özgürlük anlamına geliyor, bizde ise amaçlara ulaşmakta kullanılan bir çeşit maşa... Paylaşım için teşekkür ederim, iyi günler diliyorum.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ne yazık ki öyle ne zaman akıllanacağız bilmiyorum. İnşallah sonumuz kötüye gitmeden dönebiliriz bu yoldan. Birbirimize, inançlarımıza saygılı olmayı bir an önce öğrenmeye muvaffak olabiliriz. Yorum için sağol...

      Sil